Masz kredyt we frankach?
Spróbuj odzyskać środki!
Chcę skorzystać z bezpłatnej analizy umowy
Od pamiętnego, pozytywnego wyroku TSUE z października 2019 roku, sytuacja Frankowiczów w sądach diametralnie się zmieniła. Ale co tak naprawdę dzisiaj decyduje o tym czy odzyskasz pieniądze od banku czy nie?
Podstawą jest to czy w Twojej umowie kredytowej bank wpisał niedozwolone zapisy (tzw. klauzule abuzywne). Jeżeli tak – to masz duże szanse na pomyślne zakończenie sprawy. Najlepszym dowodem na to są statystyki prowadzone przez niezależne podmioty, z których wynika, że w pierwszym kwartale 2020 roku Frankowicze wygrali ponad 93% sądowych batalii z bankami (m.in. źródło: bankowebezprawie.pl, portal finansowy bankier.pl).
- % spraw wygranych przez Frankowiczów
- % spraw przegranych przez Frankowiczów
Pozytywny wyrok TSUE
Źródło: Opracowanie własne na podstawie: https://nawigator.bankowebezprawie.pl/statystyki/
Sprawdź, czy Twój bank stosował niedozwolone klauzule. Jeśli tak – masz szansę wygrać!
Kliknij w ikonę banku, w którym masz kredyt i pobierz klauzule. Zapisów umownych do sprawdzenia będzie maksymalnie 4 – zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut.
Dokument w PDF z klauzulami oraz pozytywnymi wyrokami sądów w sprawie kredytów udzielanych przez bank prześlemy na Twój e-mail.
Chcesz poznać dokładną kwotę jaką jesteś w stanie odzyskać i jakie masz na to szanse? Umów się z nami na bezpłatną, niezobowiązująca rozmowę telefoniczną, chętnie pomożemy.
Nadal masz wątpliwości, czy warto spróbować?
Same klauzule to nie wszystko żeby wygrać sprawę. Konieczne jest również znalezienie doświadczonego prawnika, który w pierwszej kolejności rozwieje Twoje wątpliwości. Poniżej obalamy najczęściej występujące mity w tym zakresie.
-
„Koszty prowadzenia sprawy są wysokie, a nie mam pewności, że wygram”
Niekoniecznie. Po pierwsze, wiele kancelarii już na wstępie ocenia prawdopodobieństwo wygrania danej sprawy. Po drugie zazwyczaj, gdy prawnik oceni już wysoko szanse wygranej, zgadza się aby w dużej mierze jej wynagrodzenie zależało właśnie od sukcesu i wygranej w sądzie.Często tak bywa, że najniższa cena nie idzie w parze z wysoką jakością usług. To akurat w sprawie frankowej może sporo kosztować, a skutków ewentualnych zaniedbań nie da się już po wyroku naprawić. Może się okazać, że praktycznie wygrana sprawa staje się sprawą przegraną, a próbując oszczędzić stracisz podwójnie. Warto zauważyć, że dobre kancelarie wiedzą do którego sądu zgłosić konkretną sprawę, tak żeby zwiększyć szanse na wygraną. Trzeba jednocześnie pamiętać, że takie sądy często są oblegane i rozpatrywanie sprawy trwa dłużej – mimo wszystko w takim przypadku warto poczekać.
-
„Rozwiązanie sprawy angażuje – trzeba się tym osobiście zajmować”
Nieprawda. Niektóre kancelarie ograniczają do minimum zaangażowanie Klienta w sprawę. W takiej sytuacji Klienta nie interesuje właściwie nic poza ostatecznym rezultatem. Pojawia się fizycznie najczęściej tylko raz w sądzie, a o postępach w sprawie jest na bieżąco informowany.
-
„Nikt nie wygrał w podobnej sprawie do mojej”
To również nie jest prawdą. Podstawą wygrania sprawy jest powołanie się na niedozwolone klauzule zawarte w umowie oraz na podobne orzeczenia, które zapadły w sądzie, gdzie składany będzie pozew.
-
„Boję się odwetu banku”
Niekoniecznie. Jeżeli założysz sprawę sądową, masz szansę już teraz zaprzestać spłaty rat kredytowych. W niektórych sprawach sądy zabezpieczają powództwo w ten właśnie sposób.
Ile pieniędzy możesz odzyskać w przypadku odwalutowania i unieważnienia Twojego kredytu? Zobacz poglądową symulację!
* Założenia przyjęte w symulacjach to: raty stałe, brak wakacji kredytowych/karencji, brak wcześniejszych nadpłat kredytu, marża banku 2%. Obliczenia mają jedynie charakter szacunkowy.
Wybierz okres kredytowania
Wybierz kwotę
Wybierz rok kredytu
* Na sumę korzyści składa się kwota kapitału kredytowego po wyroku (wysokość wypłaconego przez bank kapitału pomniejszona o zasądzone w postępowaniu kwoty oraz raty spłacone w trakcie procesu) oraz kwota wynikająca z obniżenia odsetek od kredytu.
** Na sumę korzyści składa się kwota zasądzona prawomocnym wyrokiem oraz kwota wynikająca z obniżenia odsetek od kredytu.
Jeżeli chcesz znać dokładną kwotę jaką jesteś w stanie odzyskać i jakie masz na to szanse, umów się z nami na bezpłatną, niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, chętnie pomożemy: